AKTUÁLNE

CEREMÓNIE

Tanečná ceremónia

ceremónia s medicínou tanca, spevu a kakaa

9. 6. 2024 v nedeľu od 14:00 – 18:00

Archa Banská Bystrica

PRAVIDELNÉ HODINY

Pravidelné hodiny TranscenDance

Dopraj si čas sám so sebou, a príď sa vyživiť a prepojiť so svojim vnútrom v podpornom kruhu.

RETREATY
 

Tanečný šamanský retreat

Eternal Dance

4 dňový transformačný pobyt v tanci a šamanských rituáloch

WORKSHOPY

Brána Srdca

Tanečný workshop TranscenDance

12. – 14. júla 2024

Svojdomov, Na Šefranici 22, Žilina

STRETNUTIA NA SLOVENSKU

Estatica Festival

Hainburg 13. – 16. 6. 2024

stretnúť sa môžeme na otváracom rituály a úvodnom warm-up vo štvrtok

TranscenDance

Liečivý tanec s Kristínou Sihelskou

Čo je TranscenDance?

TranscenDance je autentické vyjadrovanie všetkého čo sa deje v našom vnútri prostredníctvom pohybu – tanca. Predovšetkým je hlbokým zážitkom prítomného okamihu v tele. Je to dotyk s dušou, našim najhlbším ja. Je to meditácia v pohybe. Vedomý, autentický a slobodný pohyb.

Čo prináša?

TranscenDance rozširuje vedomie na mnohých úrovniach – fyzickej, emocionálnej, mentálnej a spirituálnej. Je prostriedkom premeny. Seba-liečením. Cez tanec sa dostávame do radosti – extázy, základného životného pocitu, ktorý sme poznali keď sme prišli na tento svet ale postupom času sme naň zabudli. Pomáha nám zotrvávať v prítomnosti. Je cestou k sebapoznaniu a cestou osobnostného rozvoja.

TranscenDance s Kristínou Sihelskou

Volám sa Kristína Sihelská a budem vás sprevádzať TranscenDance – liečivým tancom. Sama aktívne tancujem a študujem Movement Medicine. Je to tanečno-pohybová prax vychádzajúca z šamanských techník a učenia pôvodných obyvateľov. Veľkú inšpiráciu so našla aj u Gabrielle Roth a jej 5 rytmov. Rovnako ma obohatil aj autentický pohyb a fyzické divadlo, ktorými som si prešla.
Odkedy tancujem, moje vnímanie seba aj sveta sa prehĺbilo, a ja som si prešla veľkou transformáciou. Vďaka tancu dokážem teóriu aplikovať v praxi. Oveľa vedomejšie som zakorenená v realite. Vnímam svoje telo, jeho potreby, a to čo sa v ňom deje. Mám s ním súcit, rešpektujem ho, ďakujem zaň. Som v tele, som tu a teraz. /zem/ Naučila som sa pracovať so zámerom. Čo v praxi znamená, že čas od nápadu k realizácii sa skrátil. Efektívnejšie a vedomejšie prenášam pozornosť na dôležité veci a menej dôležitým nevenujem už toľko energie. Určila som si priority. /oheň/ Môj život je plynulejší. Neustále sa mení, a aj ja som schopná meniťsa a prispôsobovať sa. Odovzdávať sa prúdu života, prepúšťať, dôverovať. Zanechávam to, čo už nepotrebujem v tanci a v tanci načerpávam novú silu. /voda/ Môj pohľad na svet sa rozšíril a získala som komplexnejší obraz. Vidím zlatú niť, ktorá spája kroky v mojom živote. Ktorá ma priviedla až sem. Získala som nadhľad a odstup. Jednoducho ľahkosť bytia. /vzduch/

Pozývam vás na otvorené hodiny liečivého tanca TranscenDance.

Príďte si vyskúšať túto nádhernú a silnú techniku, ktorá vám do života prinesie nový vietor.

Cena: 15,00 € (18:00 – 19:45)
Kde: ArtEspiritu, Farská ulička 6, Žilina

PRIHLASOVANIE NA OTVORENÉ HODINY:

Potrebuješ viac informácií? / Chceš si rezervovať termín?