Equinox ceremony – Oslava jarnej rovnodennosti

S Andresom Navarrete a Kristínou Sihelskou
Equinox – Jarná rovnodennosť

Reštart, rekalibrácia, hlboký ponor, prepojenie sa so zámerom, napojenie sa na múdrosť tela a cykly prírody. Prepojenie v kruhu s podobne naladenými ľuďmi, otváranie srdca a hlasu, autentický tanec… Ak toto s tebou rezonuje, si tu správne! Vítame ťa.

Jarnou rovnodennosťou začína astronomický nový rok. Príroda sa prebúdza a je čas zasadiť semienka, ktoré sme celú zimu opatrovali do zeme. Pre nás to znamená zasadiť svoje zámery, vízie a sny začať ich postupnými krokmi manifestovať v hmote. Poďme svojim vnútorným ohňom rozohriať svoje sny a dodať im potrebnú vlahu a výživu. Poďme si tento mocný deň vytancovať svoju želanú možnosť reality. Pritiahnuť do svojho života príležitosti a otvoriť cestu novému.

V tanečnej ceremónii budeme tancovať s Jinom a Jangom – aby sme si uctili posvätnú rovnováhu v živote. Prepojíme sa s elementami v sebe a vstúpime do kvantového poľa z ktorého budeme vytvárať novú realitu. Roztancujeme svoj zámer a dodáme mu silu, a objavíme prvé potrebné kroky, ktoré nás budú viesť k ich naplneniu.

V kakaovej ceremónii svoje zámery ukotvíme v srdci a prehĺbime spoločnú vibráciu. Plynutie, súznenie, dôveru, prijatie, sebavyjadrenie v spoločnom kruhu. Medicína kruhu nám pripomína, že všetci sme prepojení – Aho mitakuye oyasin. S medicínskymi piesňami sa ponoríme do svojho stredu, v ktorom spočinieme a dovolíme si cez spev prejaviť sa vo svojej jedinečnosti a v bezpečí kruhu medzi podobne naladenými ľuďmi.

Sprevádzať vás budú:

Andres Navarrete:

“Pochádzam z Meridy Yucatan a som nositeľom Medicíny Orla. Môj terapeutický proces je zameraný hlavne na liečenie koreňov. Učil som sa z mayskej kultúry, z ktorej pochádzam. Pre Mayov symbolizuje strom života posvätné spojenie s našou líniou a uzdravením nášho vzťahu medzi ženským a mužským.  To nás otvára bezpodmienečnej láske k života a prebúdza náš plný potenciál stať sa božským stvoriteľom. Ako Mayovia, aj ja pracujem s rôznymi zvieracími duchmi, aby som sa nimi nechal viesť v liečebnom procese ako Jaguár a guacamayo. Som hudobník a používam šamanský spev, som facilitátorom posvätnej medicíny a s láskou vytváram bezpečný priestor pre tých, ktorí chcú so mnou zažiť hlboký proces transformácie. Praktizujem mayské rituály pre sebalásku a sebaodpustenie. Verím, že všetci sme božskí umelci a božskí tvorcovia a máme potenciál spoluvytvárať život plný výživy a hojnosti.”

Kristína Sihelská:

“Som profesionálna herečka. S telom, pohybom, hlasom, emóciami a psychikou pracujem 20 rokov. Svoje skúsenosti z cesty osobného rozvoja spájam s divadelnou praxou, umeleckými terapiami a šamanizmom. Som hlboko inšpirovaná odkazom starých šamanských kultúr. Autentické vyjadrovanie, šamanské cestovanie, otváranie potenciálu, liečenie potlačených emócií, práca s traumou, prepis vzorcov, tvorenie v kvantovom poli – to sú témy, ktorým sa vo svojej práci venujem. Ako nástroj používam TranscenDance – kde cez telo a hlas sprevádzam cez všetky úrovne bytosti /fyzickú, emocionálnu, mentálnu a spirituálnu/. Absolvovala som výcvik Divine Medicine Woman. Študujem šamanskú pohybovú prax Movement Medicine.”

Čo nás čaká:

  • uvodný prepájací kruh
  • tanečná ceremónia
  • ceremoniálne kakao s medicínskymi piesňami
  • záverečné plynutie a integrácia
Čo si priniesť:
– pohodlné oblečenie, zápisník a pero, fľašu s vodou a nejaké občerstvenie na záverečný kruh, keď si urobíme spoločnú hostinu.
Príprava:
–  Pár dní pred ceremóniou si nájdi čas len pre seba a napíš si zámer s ktorým do ceremónie vchádzaš. Čo je pre teba v tomto období dôležité? Akú podporu by si potreboval/a?
–  V deň ceremónie sa odporúča jesť striedmejšie. Dve hodiny pred ceremóniou už nejesť.

Kde: Centrum Svojdomov, Na Šefranici 22, v Žiline

Kedy: 24. marca 2023 /piatok/ 17:00 – 22:00

Hodnota: 60 eur

Boli by sme radi, keby sme sa čo v najväčšom počte mohli stretnúť v kruhu a navzájom sa podporiť. Aby táto ceremónia bola prístupná čo najväčšiemu počtu tanečníkov. Aj tých, ktorí momentálne pociťujú dôsledok krízy vo svete. Tí, ktorí cítite silné volanie, ale nemôžete si to dovoliť, neváhajte sa ozvať, pokúsime sa spolu nájsť spôsob energetickej výmeny.

Na ceremóniu je potrebné sa prihlásiť vopred. Kapacita je obmedzená. Prihláška nižšie v kalendári.

Spievodcovia: Kristína Sihelská a Andres Navarrete

Kristína Sihelská - Alchýmia rozvoja - kurzy osobného rastu

O mne: Som ženou, matkou, partnerkou, herečkou, tanečníčkou, sprievodkyňou na ceste sebarozvoja, ženou Medicínskeho kruhu. S pohybom, hlasom a sebavyjadrovaním pracujem celý život – vyštudovala som herectvo a pracujem ako herečka vyše 15 rokov. Sprevádzam liečivým tancom TranscenDance. Vediem tanečné ceremónie, sebapoznávacie a sebarozvojové kurzy a retreaty. Som vo výcviku tanečnej šamanskej praxe Movement Medicine. Absolvovala som ročný výcvik Divine Medicine Woman. Vyvinula som metódu Liečenie divadlom, na základe svojich skúseností s herectvom, psychoterapeutickými, meditačnými a šamanskými technikami. Založila som divadlenú skupinu Théaterapia, ktorá prináša ako prvá na Slovensku Playback Theatre.

PRIHLÁŠKA NA CEREMÓNIU: