Samhain
– tanečná ceremónia s kakaom

Oslava sviatku roka

Samhain – po našom “Dušičky”.
Je to čas, keď si spomíname na svojich predkov a napájame sa na svoje korene. V období Samhainu je čas spomaliť, zrekapitulovať, pustiť to, čo už doslúžilo a pripraviť sa na odpočinok – na zimu. Pomaly presmerovať pozornosť do seba. Starí Kelti verili, že práve v tomto období sa brána do sveta mŕtvych otvára a my máme možnosť stretnúť sa a prepojiť sa s tými, čo tu boli pred nami. V každom prípade je to čas, keď je dobré uvedomiť si, že smrť a koniec je prirodzenou súčasťou Prírody a nás samých.
V tanečnej ceremónii si uctíme tých, ktorí tu boli pred nami. Uvedomíme si svoju cestu v širších súvislostiach a to, akým spôsobom pokračujeme v tom, čo nám naši predkovia odovzdali. Budeme mať možnosť poďakovať a odovzdať to, čo nám neslúži. Vedomou pozornosťou ku svojim koreňom dokážeme posilniť seba v prítomnosti a otvoriť sa novým možnostiam.

Čo nás čaká:

  • uvodný prepájací kruh
  • ceremoniálne kakao na podporu otvorenia srdca, medicínske piesne
  • tanečná ceremónia
  • záverečné plynutie a integrácia
Čo si priniesť:
– pohodlné oblečenie, fľašu s vodou a nejaké občerstvenie na záverečný kruh, keď si urobíme spoločnú hostinu.
Príprava:
–  Pár dní pred ceremóniou si nájdi čas len pre seba a napíš si zámer s ktorým do ceremónie vchádzaš. Čo je pre teba v tomto období dôležité? Akú podporu by si potreboval/a?
–  V deň ceremónie sa odporúča jesť striedmejšie. Ako posledné jedlo je dobré dať si ľahší obed.

Kde: Centrum Svojdomov, Na Šefranici 22, v Žiline

Kedy: 29. 10. 2022, 18:00 – 22:00

Cena: 50 €

pre tanečníkov, ktorí absolvovali kurz TranscenDance je cena 45 €.

Na ceremóniu je potrebné sa prihlásiť vopred. Kapacita je obmedzená. Prihláška nižšie v kalendári.

Lektorka: Kristína Sihelská

Kristína Sihelská - Alchýmia rozvoja - kurzy osobného rastu

O mne: Som ženou, matkou, partnerkou, herečkou, tanečníčkou, sprievodkyňou na ceste sebarozvoja, ženou Medicínskeho kruhu. S pohybom, hlasom a sebavyjadrovaním pracujem celý život – vyštudovala som herectvo a pracujem ako herečka vyše 15 rokov. Sprevádzam liečivým tancom TranscenDance. Vediem tanečné ceremónie, sebapoznávacie a sebarozvojové kurzy a retreaty. Som vo výcviku tanečnej šamanskej praxe Movement Medicine a Devine Medicine Woman. Vyvinula som metódu Liečenie divadlom, na základe svojich skúseností s herectvom, psychoterapeutickými, meditačnými a šamanskými technikami. Založila som divadlenú skupinu Théaterapia, ktorá prináša ako prvá na Slovensku Playback Theatre.

PRIHLÁŠKA NA CEREMÓNIU: