Yule – Zimný slnovrat

Oslava sviatku roka v tanečnej ceremónií s Kristy
Yule – Zimný slnovrat

Najkratší deň a najdlhšia noc nás láka ponoriť sa do vnútra. Odpočinúť si. Je to obdobie oddychu, hlbokého ponoru. Príroda odpočíva. Pozornosť je obrátená dovnútra. Je vhodné dopriať si čas len byť, nič nerobiť a čakať. V hlbokom rozjímaní sme schopní vnímať to, čo nám našepkáva duša. Kam smerujem? Čo je naozaj dôležité? Aké je moje poslanie? Aby sme sa potom, keď nadíde čas, mohli smerovať energiu, ktorú sme počas odpočinku získali do ďalších krokov.

V tanečnej ceremónii si pripomenieme aké dôležité je uctiť si rovnováhu Jin a Jang v sebe.  Uvedomíme si svoju cestu v širších súvislostiach a zrekapitulujeme uplynulý rok. Poďakujeme za dary a všetko čo sme dostali. Odovzdáme to, čo neslúži a otvoríme cestu k novým možnostiam. Otvoríme sa imaginácii a budeme snívať. Ponoríme sa do svojej vízie, ktorú si prajeme žiť.

Spojíme sa so sebou cez elementy. Zvedomíme si svoje vzťahy a vstúpime do kvantového poľa z ktorého budeme vytvárať novú realitu. Roztancujeme svoj zámer a dodáme mu silu, a objavíme prvé potrebné kroky, ktoré nás budú viesť k ich naplneniu.

V kakaovej ceremónii svoje zámery ukotvíme v srdci a prehĺbime spoločnú vibráciu. Plynutie, súznenie, dôveru, prijatie, sebavyjadrenie v spoločnom kruhu. Medicína kruhu nám pripomína, že všetci sme prepojení – Aho mitakuye oyasin. S medicínskymi piesňami sa ponoríme do svojho stredu, v ktorom spočinieme a dovolíme si cez spev prejaviť sa vo svojej jedinečnosti a v bezpečí kruhu medzi podobne naladenými ľuďmi.

pár slov o mne:

Kristína Sihelská:

“Som profesionálna herečka. S telom, pohybom, hlasom, emóciami a psychikou pracujem 20 rokov. Svoje skúsenosti z cesty osobného rozvoja spájam s divadelnou praxou, umeleckými terapiami a šamanizmom. Som hlboko inšpirovaná odkazom starých šamanských kultúr. Autentické vyjadrovanie, šamanské cestovanie, otváranie potenciálu, liečenie potlačených emócií, práca s traumou, prepis vzorcov, tvorenie v kvantovom poli – to sú témy, ktorým sa vo svojej práci venujem. Ako nástroj používam TranscenDance – kde cez telo a hlas sprevádzam cez všetky úrovne bytosti /fyzickú, emocionálnu, mentálnu a spirituálnu/. Absolvovala som výcvik Divine Medicine Woman. Študujem šamanskú pohybovú prax Movement Medicine.”

Čo nás čaká:

  • uvodný prepájací kruh
  • kakaový rituál  s medicínskymi piesňami
  • tanečná ceremónia
  • záverečný kruh
 
 
Čo si priniesť:
– pohodlné oblečenie, šaty na ceremóniu /najlepšie biele alebo svetlé/, zápisník a pero, silové predmety, fľašu s vodou a nejaké občerstvenie na záverečný kruh, keď si urobíme spoločnú hostinu.
 
Príprava:
–  Pár dní pred ceremóniou si nájdi čas len pre seba a napíš si zámer s ktorým do ceremónie vchádzaš. Čo je pre teba v tomto období dôležité? Akú podporu by si potreboval/a?
 
 
 
 
 
 

Kde: Centrum Svojdomov, Na Šefranici 22, v Žiline

Kedy: 16. 12. 2023 /sobota/ od 15:00 do 21:00

Hodnota: 45 eur

Budem rada, keby sme sa čo v najväčšom počte mohli stretnúť v kruhu a navzájom sa podporiť. Aby táto ceremónia bola prístupná čo najväčšiemu počtu tanečníkov. Aj tých, ktorí momentálne pociťujú dôsledok krízy vo svete. Tí, ktorí cítite silné volanie, ale nemôžete si to dovoliť, neváhajte sa ozvať, pokúsime sa spolu nájsť spôsob energetickej výmeny.

Na ceremóniu je potrebné sa prihlásiť vopred. Kapacita je obmedzená. Prihláška nižšie v kalendári.

Zaplatiť môžeš na mieste, alebo môžeš poslať na: SK19 6500 0000 0000 9653 3345

Kristína Sihelská

Kristína Sihelská - Alchýmia rozvoja - kurzy osobného rastu

O mne: Som ženou, matkou, partnerkou, herečkou, tanečníčkou, sprievodkyňou na ceste sebarozvoja, ženou Medicínskeho kruhu. S pohybom, hlasom a sebavyjadrovaním pracujem celý život – vyštudovala som herectvo a pracujem ako herečka vyše 15 rokov. Sprevádzam liečivým tancom TranscenDance. Vediem tanečné ceremónie, sebapoznávacie a sebarozvojové kurzy a retreaty. Som vo výcviku tanečnej šamanskej praxe Movement Medicine. Absolvovala som ročný výcvik Divine Medicine Woman. Vyvinula som metódu Liečenie divadlom, na základe svojich skúseností s herectvom, psychoterapeutickými, meditačnými a šamanskými technikami. Založila som divadlenú skupinu Théaterapia, ktorá prináša ako prvá na Slovensku Playback Theatre.

PRIHLÁŠKA NA CEREMÓNIU: